دانلود پاورپوینت سند توسعه زیست محیطی در برنامه پنجم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران جهت رشته محیط زیست در قالب 22 اسلاید و با فرمت pptx به صورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 


چشم انداز آمیزه ای از داوری های  مبتنی بر ایدئولوژی نظام و واقعیت های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و زیست محیطی جامعه است كه تهیه و تنظیم چشم انداز آینده، از آن رو كه قادر به پیش بینی و ترسیم روندهای ممكن و مطلوب آینده است می تواند به اتخاذ موضع و تعیین شیوه های برخورد با حوادث و اتفاقات كمك شایانی نموده و بهره برداری درست و بهینه از منابع و فرصت ها را امكان پذیر نماید. چشم انداز توسعه كشور در افق 1404 كه تصویری از آینده مطلوب ایران را ترسیم نموده ، بستر مناسبی برای تهیه و تنظیم سند ملی توسعه در بخش های مختلف جامعه پدید آورده است.

 

 

 

بدون شك اصلاح زیرساخت‌های فكری و نگرش برنامه‌ریزان نسبت به جایگاه و اهمیت محیط زیست در روند توسعه پایدار كشورها، از اولویت بالایی برخوردار است و، لذا تحقق این امر با ورود به نظام برنامه ریزی جامع و تعریف شاخص‌های ملی برای محیط زیست امكان پذیر خواهد شد. بر این اساس و از این منظر، مقوله حفاظت محیط زیست همانطور كه به صراحت در اصل 50 قانون اساسی آمده است، مختص سازمان حفاظت محیط زیست نیست و كلیه افراد و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در آن سهیم هستند تا به ندای وجدان بیدار بشری كه پیوسته در افقی بلند مدت به حیات پایدار انسان بر كره مسكون می‌اندیشد، پاسخ گویند .

 

 

 

فهرست مطالب
پیشگفتار
مهم ترین تحول در زمینه تقویت مقررات و تضمین اقدامات زیست محیطی پس از انقلاب اسلامی، تصویب اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است . 
مستندات سند
مستندات قانونی
بخشی از سیاست‌های كلی نظام جمهوری اسلامی ایران مرتبط با محیط زیست كشور
ادامه سیاست‌های كلی نظام جمهوری اسلامی ایران مرتبط با محیط زیست كشور
بهره‌مند از محیط زیست مطلوب
قوانین دایمی و خاص مرتبط با محیط زیست كشور
بخشی از سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه مرتبط با محیط زیست كشور
اهداف محیط زیست كشور
چشم انداز محیط زیست ایران 
ماموریت
اصلاح الگوی تولید و مصرف مبتنی بر توسعه پایدار
كنترل و كاهش اثرات تغییر اقلیم
رویكرد به فناوری‌های نوین و پاك در امر توسعه
ارتقای نقش مردم و نهادهای مدنی در مدیریت محیط زیست كشور
ارتقای جایگاه و توانمندسازی محیط زیست كشور در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی
توسعه علمی و فناوری محیط زیست و توسعه پایدار