دانلود پاورپوینت مهندسی جوشکاری پیشرفته جهت رشته دانلود پایان نامه جوشکاری در 69 اسلاید و با فرمت pptx  بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 


با توجه به نقش کلیدی جوشکاری در پیشرفت صنعت و کاربردهای گسترده ی آن، لزوم فراگیری این دانش برای رشته های مهندسی روشن است. از این رو ،در این فرادرس، به معرفی روش های جوشکاری، تشریح اصول و مبانی آن و بررسی متغیرهای تاثیرگذار بر روی کیفیت جوش های حاصله پرداخته شده است. ذکر این نکته حائز اهمیت است که خواص نهایی قطعه تولید شده به صورت مستقیم به کیفیت قسمت های جوشکاری شده وابستگی دارد. رسیدن به بهترین خواص ملزوم به انتخاب درست و شناخت دقیق فرایند مورد استفاده، مکانیزم اتصال دهی و انتخاب حالت بهینه شرایط جوشکاری، است.

 


تلاش های انسان برای درست کردن ابزارآلات آهنی، منجر به کشف جوشکاری شد. با گذشت زمان و پیشرفت علم، این روش اتصال دهی تکامل یافت و از آن در ساخت جواهرات و آهنگری استفاده گردید. از قرن ۱۹ میلادی به بعد روش های جوشکاری به شکل امروزی ارائه گردید.
امروزه با پیشرفت صنعت و گسترش مرزهای علوم ریاضی، فیزیک، شیمی و مهندسی به ویژه مواد، دیگر این تکنولوژی تنها به عنوان یک روش اتصال دهی شناخته نمی شود، بلکه در بازسازی قطعات فرسوده و ریخته گری شده، بهبود خواص موضعی قطعات و… کاربرد دارد، به طوری که می توان ردپای جوشکاری را در تمامی صنایع کوچک و بزرگ از قبیل: خودرو سازی، سد سازی و حتی صنایع غذایی و دارویی دنبال کرد.
جوشکاری به صورت دستی علاوه بر اینکه یک فن است به عنوان یک هنر نیز محسوب می شود، زیرا کیفیت جوش به دست آمده، وابستگی زیادی به مهارت فرد جوشکار دارد.

 

 

 

 

 

فهرست مطالب:
تعریف
تقسیم بندی فرآیندهای جوشکاری ذوبی
تقسیم بندی فرآیندهای جوشکاری قوسی
دانسیته توان منبع حرارتی
انواع اتصالات در فرآیندهای جوشکاری
فرآیند جوشکاری اکسی استیلن
فرآیند جوشکاری قوسی فلز حفاظت شده
فرآیند جوشکاری قوسی تنکستن_گاز محافظ
فرآیند جوششکاری قوسی پلاسما
فرآیند جوشکاری با سرباره الکتریکی
فرآیند جوشکاری قوسی زیر پودری
مقایسه نرخ رسوب گذاری در نواع فرآیندهای جوشکاری قوسی
فرآیند جوشکاری پرتو الکترونی
فرآیند جوشکاری پرتو لیزر
فرآیند جوشکاری مقاومتی
فرآیند جوشکاری مقاومتی نواری
فرآیند جوشکاری جرقه ای
فرآیند جوشکاری گاز سوختنی
فرآیند جوشکاری ترمیت
فرآیندهای جوشکاری حالت جامد
فرآیند جوشکاری اصطکاکی
فرآیند جوشکاری نفوذی
فرآیند جوشکاری انفجاری