دانلود پاورپوینت چگونه می توانیم به داشتن هوای پاک تر کمک کنیم؟ جهت رشته محیط زیست در 8 اسلاید و با فرمت pptx  بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

 

 

۱. استفاده از حمل و نقل عمومی: استفاده از وسیله نقلیه شخصی را تا حد ممکن کم کنید. پیاده روی را جایگزین خودرو کنید. حتی الامکان از دوچرخه استفاده کنید. با این کار علاوه بر کاهش ترافیک می‌توانید در بهبود سلامت بدن خویش اثر داشته باشید. در روزهای آلوده کمتر رانندگی کنید. اگر ابلاغ شده است از خودروی شخصی استفاده نکنید، هرگز از خودروی شخصی استفاده نکنید.
2.رانندگی هوشمند را برگزینید: اگر هر روز به طور منظم رانندگی می‌کنید، با سرعت کم برانید. مطمین باشید خودروی شما وزن سنگینی ندارد و یا این روش های ساده کمی از آلودگی هوا کم کنید.
3.بررسی منظم خودرو: با بررسی منظم خودرو نه تنها در هزینه صرفه جویی می‌کنید، بلکه خودرو نیز عمر طولانی‌تری خواهد داشت.
4. تنظیم باد لاستیک خودرو: در صورتی که لاستیک‌ها باد مناسب نداشته باشند، مصرف سوخت بالا می رود و این امر مموجب انتشار آلودگی بیشتر می‌شود. اقلام سنگین و غیر ضروری را از خودرو خالی کنید و سبک حرکت کنید.
5.خرید وسایل نقلیه دوستدار محیط زیست: در هنگام خرید خودرو به دنبال کارا ترین خودرویی باشید که کمترین آلایندگی را دارد. خودروهای بسیاری وجود دارند که همچون موارد قدیمی موجب انتشار گازهای سمی بسیار در جو نمی‌شود.
6.در حیاط خانه خود باغچه ای کوچک داشته باشید: بااین کار کمی به کاهش co۲ هوا کمک خواهید کرد.
7.استفاده کمتر از محصولات نفتی: استفاده از رنگ هایی که بر اساس آب و روغن نیستند. محصولات نفتی کمتری دارند نیز راهی در راستای کاهش آلودگی است. از پاک کننده هایی با پایه آب استفاده کنید که دارای برچسب"زیرو وی اُ سی"باشد. هیچ ترکیب آلی فرار ندارد.

 

 

 

 


فهرست مطالب:
فعاليت هايي که مي توانيم براي کمک به داشتن هواي پاک انجام دهيم
استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي
از روشن نگه داشتن بي دليل خودرو پرهيز کنيد
انتخاب خودرو با مصرف سوخت بهينه
استفاده از سوخت هاي پاک
تنظيم موتور خودروها
استفاده از خودروي چند سرنشين
دماي خانه و محيط کارتان را کاهش دهيد
براي حفظ گرما در زمستان و سرما در تابستان خانه را عايق بندي کنيد
هدر ندادن آب گرم
کاهش آلاينده ها در خانه
درخت بکاريد و از گياهان آپارتماني نگهداري کنيد
محصولاتي که دوستدار محيط زيست هستند بخريد
تغذيه مناسب در شرايط آلودگي هوا