دانلود پاورپوینت مقدمه ای بر نظام حساب های ملی و برآورد تولید ناخالص شهری جهت رشته علوم سیاسی در 67 اسلاید و با فرمت pptx  بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

 

 

 

تولید ناخالص داخلی یعنی ارزش مجموع کالاها و خدماتی که طی یک دوره معین (به طور معمول یک سال)، در داخل مرزهای یک کشور تولید می شود. محصول ناخالص داخلی یک شهر، از مجموع ارزش افزوده فعالیت های اقتصادی واحدهای تولید مستقر در آن شهر به دست می آید.
تولید ناخالص داخلی در واقع احتساب مقدار کالا و خدمات نهایی است که در انتهای زنجیره تولید قرار می گیرد و خود آنها برای تولید و خدمات دیگر خریداری نمی شوند. مثلاً خرید و فروش خانه‌ای که دو سال پیش در تولید ناخالص داخلی ساخته شده است، نمی‌شود. حتی اگر این خانه امسال خریده یا فروخته شود. اما در این گزارش همان حق کمیسیون از سوی ناخالص داخلی سال احتساب می‌شود.
تولید ناخالص داخلی نشان می دهد رونق در اقتصاد در چه اندازه است. زیربناهای توسعه و ساخت اقتصاد تا کجا پیش رفته و چطور کار می‌کند. شرایط اقتصادی برای راه‌اندازی و تداوم کسب و کار و تعداد بیکاران در یک جامعه تا چه اندازه بوده و چه تعداد شغل جدید در اقتصاد ایجاد شده است؟
تولید ناخالص داخلی یک کشور در مقایسه با میزان واقعی و ارزش اقتصاد هر کشور را نشان می دهد.

 

 

 

 

 

فهرست مطالب:
مبانی و تعاریف
روش‌های محاسبه تولید ناخالص داخلی
محاسبه تولید ناخالص داخلی به روش مخارج
محاسبه تولید ناخالص داخلی به روش ارزش افزوده
نقشه جغرافیایی جهان بر اساس تولید ناخالص داخلی
میزان تولید سرانه هر فرد در استان‌های کشور
حسابهاي كلان اقتصاد
نظريه حسابهاي ملي
اهداف و كاربرد هاي نظام حسابهاي ملي (SNA)
دارايي ها در  SNA
سير تحول نظام حسابهاي ملي (SNA)
ابعاد و ويژگيهاي  SNA
بخشهاي نهادي در SNA
بخشهاي نهادي درSNA  - شركتهاي مالي
حساب توليد
محاسبه و برآورد توليد
تقويم يا ارزش گذاري
حساب ايجاد درآمد
اتحادهاي اساسي در حسابهاي ملي